t="44">
 

Bobolice

Odwiedzając Bobolice mamy niezwykłą okazję obserwować jak przebiega rekonstrukcja średniowiecznego zamku. Odbudowa trwa już kilka lat, zamieniając ruiny podobne do tych z sąsiedniego Mirowa w wielką rezydencję. Wzbudza to niemałe kontrowersje, zbierając przez ten czas tak głosy zachwycenia jak i żalu ze straty magicznego miejsca. Najlepiej wyrobić sobie własne zdanie odwiedzając w weekend Bobolice i spojrzeć na postępy w pracach. Pierwotny zamek wzniesiono za Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Legendy mówią też o siedzibie rycerza Bolesława Krzywoustego - Boboli. W 1587 roku został zdobyty przez wojska arcyksięcia Maksymiliana, a następnie odbity przez wojska Zamoyskiego. Zamek znalazł się w rękach Myszkowskich, a potem Męcińskich. W XVII wieku uległ zniszczeniu przez najazd Szwedów, po czym został opuszczony i popadł w ruinę. Stan warowni był wtedy tak zły, że przebywający tutaj w 1683 roku Jan III Sobieski musiał nocować w namiocie.Bobolice, zamek.
Bobolice, castle.


Bobolice, zamek.
Bobolice, castle.


Bobolice, zamek.
Bobolice, castle.Bobolice, zamek.
Bobolice, castle.


Bobolice, zamek.
Bobolice, castle.

 

Tagi: nocleg, noclegi, hotel, wycieczki, Polska, zdjęcia, fotografie, turystyka, zabytki, zwiedzanie
Bolesławiec; Byczyna;Ciążeń; Częstochowa; Czorsztyn; Frombork; Gdańsk; Gniew; Gołuchów; Goszcz; Inowrocław; Jarocin; Kalisz; Kalwaria Zebrzydowska; Koszuty; Kórnik; Kraków; Kwidzyn; Malbork; Myślenice; Oleśnica; Olsztyn; Ołobok; Ostrów Wielkopolski; Ostrzeszów; Oświęcim; Pieniny; Poznań; Radzyń Chełmiński; Rogalin; Russów; Sopot; Szczawnica; Śmiełów; Środa Wielkopolska; Toruń; Twardogóra; Wadowice; Winna Góra; Wrocław; Mirów; Bobolice.

Wszystkie prawa zastrzeżone (c)
Kopiowanie fotografii bez zgody autora zabronione!
Ustawa "o prawie autorskim i prawach pokrewnych" z dnia 4 lutego 1994r. (tekst jednolity: Dz. U. nr 80 z 2000r. poz. 904).

Strona główna| Galeria zdjęć| Linki| Mapa| Kontakt| Lista miejscowości|